Voľby do Európskeho parlamentu sú za dverami, ale vždy sa nájde čas na nejaké kampaňovanie a vy môžete byť v strede diania!

Európsky Dialóg, v spolupráci s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku, pripravil jedinečnú príležitosť zapojiť sa do sveta politických kampaní: workshop v rámci projektu “Blízke stretnutia európskeho druhu”. Po krátkom úvode o histórii, charakteristikách, témach a analýze európskych volebných kampaní budete na rade vy, aby ste si pripravili politický prejav o vašej vízii EÚ a aby ste sa prihovorili verejnosti v 90-sekundovom videu.

Tento workshop je pre všetkých, ktorých zaujíma verejná komunikácia, kampane a európske záležitosti a majú menej ako 30 rokov. Ocenia ho určite mladí novinári, študenti komunikácie, masmédií, žurnalistiky, politológie alebo európskych štúdií. Dvere sú ale otvorené každému, kto sa chce naučiť niečo nové, zlepšiť svoje komunikačné zručnosti alebo sa podeliť o svoju víziu Európskej únie. Zároveň je to skvelá príležitosť zoznámiť sa s novými ľuďmi.

Kedy a kde?

22. marec, Kancelária Európskeho parlamentu na adrese Palisády 5029, 811 06 Bratislava. Začiatok je o 16:00 a podujatie bude mať maximálne 1 hodinu a 30 minút.

Čo sa naučíte?

Účastníci workshopu si odnesú viacero dôležitých vedomostí a kompetencií. Konkrétne si osvoja nasledovné:

  • Osvoja si základy histórie a vývoja európskych volebných kampaní.
  • Získajú prehľad hlavných tém, ktoré formujú súčasný politický diskurz v EÚ.
  • Pochopia metodiky analýzy efektívnych stratégií a techník používaných v politickom kampaňovaní.
  • Zistia ako vytvoriť a artikulovať presvedčivú víziu pre budúcnosť Európskej únie.

Hlavná úloha účastníkov:

  • Po krátkom úvode do tematiky budete mať možnosť pripraviť si vlastný politický prejav. Vašou výzvou bude predstaviť vašu víziu EÚ a osloviť verejnosť prostredníctvom 90-sekundového videa, kde využijete získané vedomosti a ukážete svoje komunikačné schopnosti. Následne získate cenný feedback.

Náklady

V prípade potreby vieme preplatiť cestovné náklady a to do výšky 30 EUR. Občerstvenie bude pripravené na mieste.

Ako a dokedy sa môžete registrovať?

Zaujala vás táto príležitosť? Tak sa najneskôr do 20. marca prihláste vyplnením tejto online prihlášky a v prípade, že máte doplňujúce otázky, tak nás kontaktujte priamo na emailovej adrese: info@europskydialog.eu.

Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a prihláste sa čo najskôr, aby ste si zabezpečili účasť na tejto jedinečnej akcii! Nezmeškajte svoju šancu stať sa súčasťou európskeho politického diania a prejaviť svoj hlas.

Tešíme sa na vašu účasť a vaše 90-sekundové kampane, ktoré zmenia Európu!

Podujatie organizuje pri príležitosti blížiacich sa eurovolieb Európsky Dialóg v rámci projektu „Blízke stretnutia európskeho druhu v spolupráci“ s Kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku. Projekt je financovaný Európskym parlamentom.

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *