Dňa 2. mája 2024 náš projekt EU Justice Insight späčatil a oslávil svoj úspech počas záverečnej konferencii plnej zaujímavých hostí a programu. Podujatie bolo organizované v spolupráci s našimi váženými partnermi – Právnickou fakultou Trnavskej univerzity a Slovenskou spoločnosťou pre zahraničnú politiku. Počas konferencie sme predstavili výsledky projektu a poskytli cenné poznatky o európskej spravodlivosti.

Konferencia sa konala v budove Právnickej fakulty Trnavskej univerzity a prilákala rôznorodé publikum, pričom hlavnými účastníkmi boli študenti práva. Deň bol naplnený rôznymi aktivitami, ktoré boli navrhnuté tak, aby prehĺbili porozumenie európskej legislatívy, Súdneho dvora EÚ a úlohy jednotlivcov v ich národných systémoch.

Konferencia začala srdečným privítaním od JUDr. Ingrid Lanczovej, PhD., prodekanky Právnickej fakulty. Nasledujúce prejavy, ktoré predstavili projekt EU Justice Insight, predniesli predsedníčka ED Denisa Karabová a projektový manažér projektu Martin Maška. Poskytli prehľad o projekte a jeho rôznych aktivitách.

Následne Martin Maška spoločne s Alim Honaramizom z TFN predstavili EUJ užitočné nástroje pre (nielen) študentov európskeho práva, pričom popísal všetky praktické nástroje a materiály vyvinuté v rámci projektu. Nasledovala panelová diskusia na tému „Európske právo a integrácia“, ktorú moderovala Denisa Karabová a jej panelistami boli JUDr. Ing. Dominikou Moravcovou, MBA, a Mgr. Martinom Machom.

Vrcholom konferencie bola sekcia s názvom „20 rokov Slovenska v EÚ“, ktorú moderovala Eva Mihočková, šéfredaktorka zahranicnapolitika.sk. Medzi panelistami boli Jozef Mihál, poslanec Európskeho parlamentu (Renew Europe), Mária Červeňová, kandidátka do EP (KDH), doc. JUDr. Peter Varga, PhD., z Právnickej fakulty TU v Trnave a Rastislav Mráz, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja. Reflektovali na dve desaťročia Slovenska v EÚ, diskutujúc o úspechoch a výzvach krajiny v rámci únie.

Konferencia pokračovala diskusiou na tému „Súdny dvor EÚ“, ktorú moderoval Martin Maška s príspevkami od doc. JUDr. Petra Vargu, PhD., a študentky práva Radky Karellovej.

Podujatie bolo zakončené recepciou s občerstvením, kde mali účastníci možnosť nadväzovať kontakty a reflektovať na všetky diskusné panely podujatia. Konferencia predstavovala skvelé ukončenie projektu EU Justice Insight, oslávila jeho úspechy a inšpirovala hostí na ich väčší záujem o európsku spravodlivosť.

Povzbudzujeme všetkých, aby nás sledovali na sociálnych médiách, kde zdieľame množstvo nástrojov a poznatkov z našej projektovej cesty. Pre tých, ktorí sa chcú hlbšie ponoriť do systému európskej spravodlivosti, je naša webová stránka EU Justice Insight – www.euji.eu cenným zdrojom plným skvelých nástrojov a vzdelávacích materiálov.

No comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *